| DanielStefan1 a întrebat:

Salut, am o problema cu calculatorul mai exact cu o placa video Nvidia gtx 760 2 GB (când pornesc calculatorul cu placa de baza calculatorul pornește dar când pornesc calculatorul cu placa video își da automat restart și nu pornește monitorul, în monitor am VGA și în placa video nu am VGA dar am HDMI, asa ca mi am cumpărat un adaptor VGA - HDMI care hdmi ul l am băgat în placa video și VGA ul în monitor

2 răspunsuri:
| Fonk a răspuns:

Ai pus recent adapotorul de dai vina pe el?

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Adaptorul tau trebuie sa fie de fapt convertor activ care este mai scump, altfel nu merge, lasa o poza sau un link cu acel convertor pe care il ai ca sa ne dam cu parerea.