| MNTstefan a întrebat:

Salut,am o problema cu calculatorul meu, de cam 1 luna nu mai pot sa intru in nimic pe el,nici pe browser,pe absolut nimic. Am reinstalat windows-ul, 2 zile a mers dupa a aparaut inca o data problema. Daca ma puteti ajuta cu un raspuns, multumec anticipat!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| popescuhertz a răspuns:

Există mai multe posibile cauze pentru problema pe care o descrieți. Fără a avea acces la mai multe detalii despre sistemul dvs. sau la informații despre modul în care se comportă exact calculatorul, este dificil să ofer o soluție specifică. În schimb, vă pot oferi câteva sfaturi generale pentru a încerca să rezolvați problema:

Verificați dacă există actualizări disponibile pentru sistemul de operare sau pentru alte programe instalate pe calculator. Acestea pot include patch-uri pentru probleme cunoscute sau îmbunătățiri de performanță.

Asigurați-vă că sistemul de operare este actualizat și protejat prin instalarea unui program antivirus actualizat și prin scanarea sistemului pentru a detecta orice malware sau virusi.

Încercați să reporniți calculatorul în modul de siguranță și să încercați să accesați programele sau site-urile care au probleme. Dacă funcționează în modul de siguranță, acest lucru poate indica o problemă cu un program sau o extensie instalată pe calculator.

Verificați dacă există probleme cu conexiunea la internet. Încercați să accesați alte site-uri sau programe pentru a vedea dacă problema este legată de conexiunea la internet.

Dacă aveți acces la alt calculator sau dispozitiv, încercați să accesați site-urile sau programele care au probleme pe acestea pentru a vedea dacă problema este specifică sistemului dvs. sau dacă este o problemă cu site-ul sau programul în sine.

Dacă aveți o copie de rezervă a sistemului de operare sau a altor programe importante, încercați să le reinstalați pentru a vedea dacă acest lucru rezolvă problema.

Dacă toate aceste sfaturi au eșuat, ar putea fi necesar să solicitați ajutorul unui profesionist pentru a diagnostica și rezolva problema.