| NedelcuAdrian a întrebat:

Salut, am placa video integrata, iar azi am zis sa bag bagat o placa video dedicata, dar nu merge, cand aprind pc ul imi apar niste puncte pe ecran si atat. Poate sa fie de la placa sau de la monitor? Care poate sa fie problema?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Odata ce monitorul a mers pe placa video integrata, cine zice ca nu poate merge pe cea dedicata. In general problema asta ar fi de la placa video, (ai alta sa incerci?) dar nu e garantat. Ce placa de baza ai, si ce placa video pui pe ea?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa-ti poata raspunde cineva era bine sa specifici ce placa de baza ai, ce procesor, ce memorie RAM si ce placa video ti-ai luat. Oricum poate fi si o defectiune a placii video. Scoate placa video si pune monitorul in placa integrata. Apoi spune-ne ce te-am intrebat mai sus.

| OneTap a răspuns:

Este de la monitor cel mai probabil