| Xenoverse a întrebat:

Salut, am o problema cu driverul de net de la laptopul meu HP, in unele zile cand pornesc laptopul imi arata ca sunt conectat la net dar cand intru pe un browser imi da eroare de retea si am fost nevoit sa dezinstalez driverul si l-am instalat inapoi si tot asa face, nu stiu ce sa-i mai fac, va rog raspunde-ti dau funda.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti indica ca esti conectat pe internet, atunci driverul nu este de vina, mai degraba poate fi problema pe linia de conectare: cablu (nu face bine contact sau e intrerupt), router, provider.
Intra in Control Panel - Retele, alege-ti reteaua, da click dreapta - repara reteaua.
Daca folosesti router, scoate-l din priza pentru 10-15 secunde, dupa care baga-l inapoi, asteapta un minut si incearca din nou conectarea prin browser.
Daca ai, incearca sa schimbi cablul de conexiune dintre router si laptop.
Daca folosesti wi-fi, incearca sa te deconectezi, iar dupa 10-15 secunde conecteaza-te inapoi.

| gelu1970 a răspuns:

Driverul daca e cel corect nu e problema.
conexiunea nu e configurata cum trebuie.

| ZetZ a răspuns:

Descarca de pe alt pc laptop sau telefon programul 3DP Chip, il bagi pe un stick sau cu cablul de date in laptop-ul cu probleme si instalezi. Spor.