| cevasacru a întrebat:

Salut am o problema cu iphone.mai exact, ieri i-am schimbat folia dupa care am sters ecranul cu o solutie pentru ecrane lcd ( e posibil sa fi exagerat cu cantitatea de lichid) l-am lasat vreo 2h timp in care telefonul a stat cu ecranul in sus. apoi avand nevoie sa dau un telefon am constatat ca touchul raspunde foarte prost la comenzi, l-am mai butonat si dupa vreo 2 min n-a mai vrut sa raspunda deloc la comenzi, prima data am banuit ca s-a stricat touchul dar cand vreau sa il inchid pot sa dau switch of (merge touchul)... e posibil sa fie vreo problema de software? si cat m-ar costa o astfel de reparatie. vreun service bun stiti?

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Crezi ca e o problema de soft ca nu raspunde touch dupa ce exagerezi cu lichidul? laughing
Usuca'l si multa grija data viitoare. Daca nu merge nici uscat fugi cu el la service trebuie demontat.
Bafta multa

| ღNameღ a răspuns:

SI EU LA FEL.Dar am rezolvat.dai jos carcasa unde sta bateria si cartela si da cu feonu.Merge imediat.Stai calm ca n-are nimic.Te sfatuiesc sa nu il mai dai cu solutie pentru ca ar ajunge un servetel umed.papa:*

| cevasacru explică:

La iphone nu se da asa usor carcasa jos.si am specificat de ce cred ca e o problema de software