| NikNam a întrebat:

Am o problema cu laptopul.

De ceva vreme în coace mi se tot resetează.
Când se resetează îmi scrie ceva cu 'phisycal memori', că o detectat ceva şi îşi da restart pentru a nu dăuna calculatorului.
Dacă ştiţi cauza problemei lăsaţi-mi o părere.
Dau fundă. happy

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca asta gratis, scrie un cd cu imaginea ISO si fa un test al memoriei.
http://www.memtest86.com/download.htm

| gelu1970 a răspuns:

Asa ceva iti scrie? physical memory dump failed e un fond albastru si litere albe? se numeste monitorul mortii de windows. ai instalat recent ceva? aceste erori sunt date de incompatibilitatea unui component, un driver no compatibil cu sistemul operativ, memorie ram defecta, etc.

| EUtodi60 a răspuns:

Saulut. ti se face ecranul albastru (bsod-bluscreen) am patit si eu ceva de genu numa ca mie nu mi se mai deschidea. mi se incarca la inceput cand il deschideam imi dadea bsod si se reseta. si tot asa... pana am scos bateria am bagat-o la loc. daca ai pc scoate cablu' sau da din spate rr. uite un tutorial care te poate ajuta(pe mine m-a ajutat): http://videotutorial.ro/tag/cum-repar-ecranul-albastru/
FUNDA?! :D