| vLooM a întrebat:

Am o problema cu o unitate, acum 5-10 minute s-a stins, cand am aprins din nou a mers cateva secunde 3-4 si dupa s-a oprit iar, m-am uitat la procesor pe acolo am sters praful dar face la fel... Nu stiu cum sa-i dau de cap, ceva idei? Dau funda, mersi.

Răspuns Câştigător
| Stefan123x a răspuns:

E posibil ca sursa sa nu mai poata duce, imprumuta una de la un prieten si incearca, daca nu merge du-l sa un service. Problema poate fi din nenumarate cazuri.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cumva ai desfacut radiatorul de pe procesor si n-ai pus pasta termica noua?

| vLooM explică (pentru Salontanul):

Sincer nici nu stiu daca mai are pasta, la asta nu ma pricep, ma duc maine cu unitatea sa vad care poate fi problema, ca sa schimb pasta la un magazin care se ocupa cu asa ceva, cat ar putea costa?

| Marius_Pîrvulescu_2000 a răspuns (pentru vLooM):

Ai incercat macar? De la rami este, exact asa imi facea si mie, incearca ce ti-am zis!

| Salontanul a răspuns (pentru vLooM):

Intre radiator (cooler-ul propriu-zis si cu partea de jos metalica) si procesor este o pasta termica.
Uita-te pe aici: http://bit.ly/2QKxfX8
Nu-ti trebuie sa ai facultatea sa o faci.

| vLooM explică (pentru Salontanul):

Apropo, de cand am achizitionat unitatea eu nu am schimbat pasta si deja are 4-5 ani cred... Deci poate sa fie problema la pasta? Adica trebuie pusa alta?

| Salontanul a răspuns (pentru vLooM):

Este o cale: schimbarea pastei. Daca face la fel trebuie mers la service.

| vLooM explică (pentru Salontanul):

M-am uitat la acel videoclip si dupa m.am uitat si eu daca am pasta, pot sa zic ca eu am cateva pete ramase sa zic asa uscate, maine ma duc sa pun pasta si dupa sa vad daca o sa mearga, mersi.

| Salontanul a răspuns (pentru vLooM):

Succes!

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

S a dus sursa amice

| Marius_Pîrvulescu_2000 a răspuns:

Aceasi problema am avut-o si eu.
Scoate memoria ram din unitatesi sterge-o cu un servetel, ceva dar ai grija cum ii stergi.
Funda?

| vLooM explică (pentru Marius_Pîrvulescu_2000):

Nici-o sansa, deci il deschid si dupa 2-3 secunde se opreste, se invarte 2-3 secunde ventilatorul ala de la sursa si ala de la procesor sa zic asa... Dupa care se opresc si nu mai merge nimic.