| SamBureL a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-u acum cateva zile am loat un virus care tot imi sterge rundll32. exe din system si nu mai merge sa pornesc nimic, si tot incerc sa imi reinstalez win ( in boot menu nu merge sa dau in jos la cd-rom ) am facut si din bios si cand apare http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......rom-CD.jpg apas pe enter / space / ori ce tasta si nu il buteaza, cum as putea sa fac sa imi reinstalez win
am win xp sp3

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nashpa! Singura cale de rezolvare este reinstalarea Windows-ului in felul urmator: (practic fentezi virusul) se sterge partitia cu sistemul de operare, se recreeaza si se face apoi o instalare in mod obisnuit. Cam simplu, nu? De retinut, doar formatarea HDD-ului nu rezolva nimic, trebuie stricata partitia, recreeata cu aceeasi dimensiune (pentru incepatori, retine ca nu trebuiesc deranjate si celelalte partitii, pentru a nu pierde informatia de pe ele), formatata si apoi instalata in mod obisnuit. Deci in principiu trebuie stricata partitia!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai incearca varianta asta http://support.microsoft.com/kb/812340

| SamBureL explică:

Nu merge