| MariusvT a întrebat:

Am o intrebare:
Vreau sa imi reinstalez windows 7 pe calculator, insa nu merge fiindca mie inloc sa imi apara asta http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......rom-CD.jpg imi apare o liniuta sus in colt stanga, dupa acea liniuta dispare si imi apare restul cum s-ar deschide windows-ul normal, nu imi apare deloc ce este in acea imagine de mai sus, nici cu CD inauntru, nici fara CD inauntru ( Am procesor i3 3250 CPU, 35ghz, Placa video nVIDIA Asus gtx 650, 4 gb ram DDR3, placa de baza este MSI B85-G43 Gaming, socket 1150 ) Spuneti-mi va rog ce as putea sa fac.
P.S: scuzati categoria, insa am nevoie urgent sa reinstalez windows-ul.

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

CD-ul trebuie bootat. Trebuie sa faci setarile in bios sa accepte CD-ul apoi sa apesi enter pentru a deschide setap-ul. O sa iti apara jos o bara alba ce se va incarca peurma iti va porni setap-ulwinking

| MariusvT explică (pentru Ezeru):

Cum il bootez?

| MariusvT explică (pentru MariusvT):

Si cum fac setarile in bios?

| Ezeru a răspuns (pentru MariusvT):

Ca sa intri in bios imediat cum apare prima imagine dupa ce ai deschis PC-ul apasa tasta F2. Acolo esti in bios de unde setezi ca bootarea sa inceapa mai intai de pe CD! Dupa dai restart si dupa ce ti se deschide PC-ul apesi tasta enter.

| mihai69 a răspuns (pentru MariusvT):

R T F M!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Descarci manualul plăcii de bază de aici:
www.msi.com/support/mb/B85G43.html#down-manual
La pagina en-27 (39/186) găsești răspunsul:
Press DEL key to enter Setup Menu, F11 to enter Boot Menu
Așadar, tu trebuie să apeși pe F11 imediat după ce apeși pe butonul de pornire.

| Blamely a răspuns:

Bootează-l, nu va aparea singur niciodată.