| vip425 a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-ul. Daca stau de ex:6-7 ore la el intra deodata pe sleep adica standby

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Poate fi o problema de racire. ACum pe timp de vara pc-urile au foarte mare nevoie de o racire adecvata. Curata pc-ul de praf, cooler-ul procesorului, si instaleaza-ti un prgram de monitorizare a temperaturilor, indicat ar fi sa stea in 40-50 grade cu un cooler stock in idle.

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Daca ai windows 7 sau un windows 8 intra in control panel->System and security->Power Options->Balanced(recomanded) daca ai bifat in dreapta ai Change plan settings click->si ai doua optiuni Turn off computer display si Put the computer to sleep si acolo schimbi la ce intervale vrei sa se pune in modul sleep sau se inchida monitorul.
Foto: http://res2.windows.microsoft.com/......e13c_0.jpg (in cazul laptopului)

| Jipa95 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Aia ii numai in cazul in care nu misti de mouse 6-7 ore. El daca zice ca umbla pe el, nu are cum sa fie de acolo.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Jipa95):

A da ai dreptate nu am observat...atunci ori probleme cu racirea, praf ori virusi!

| vip425 explică (pentru Cosminovici18):

Cred ca este o problema cu racirea sau cu praful deoarece nu am mai facut curat in el de foarte mult timp.