| Costyn330 a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-ul la o placa de baza Asus p5k deluxe, am reinstalat windows (am zis sa merg pe win xp professional 64), imi functioneaza mouse-ul vreo 15 secunde dupa care se face lumina de la laser mai slaba si nu mai functioneaza deloc, de la ce poate fi?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cumva este bateria slaba? Ai verificat-o?

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu alt mouse.

| GabiDumitrescu a răspuns:

XP Pro in 2020? De ce ai face o asemenea atrocitate? P.S. Windows 10 merge mai bine ca XP si 7 chiar pe hardware din 2010 - no kidding.

| Costyn330 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am avut 8.1?

| Costyn330 explică (pentru Costyn330):

8.1 happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Costyn330):

8.1, acest nou Windows Millenium? Serios acum. Ia si pune un Windows 10 si lasa prostiile. Plus ca poti sa gasesti serial legit la vreo 10 dolari, hai 15.
P.S. Nu conteaza cit ai dat pe el. De 130 RON puteai sa iei un mouse excelent, tu te-ai aruncat la o mizerie de Myria ca... da chiar, ca ce? Avea mai multe luminite ca altele?

| Costyn330 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu neaparat de luminite, mi-a placut ca se poate schimba sensibilitatea, am bagat windows 7 ultimated? Se misca mai bine decat se misca pe 8.1

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Costyn330):

Pune W 10 si lasa prostiile. Si XP-ul se misca mai bine ca 8.1... P.S. La 130 aveai si soareci cu sensitivitate variabila si switch-uri Omron, nu panarame. Data viitoare intreaba inainte sa arunci cu bani. Uite, de exemplu asta - https://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/redragon/impact-rgb/

| JicaContra a răspuns:

De unde ai dezgropat fosila aia?!?
windows XP pro... WOAW
cred ca mouse-ul e la fel de vechi, si a dat ghioala'n el
incearca sa bagi mouse in alt port daca e usb, daca e PS/2 sau tot nu merge, atunci alt mouse, unul nou costa nici 6 lei :P
https://www.emag.ro/mouse/sort-priceasc/c

| Costyn330 explică (pentru JicaContra):

laughing)))) mouse gaming myria? 130 de lei nou?

| JicaContra a răspuns (pentru Costyn330):

Deh mana, vrei sa mearga TIPLA, un mouse costa si peste 800lei, mai ales in gaming unde, unii fac sport de performanta in CS16
eu am unul pe care am dat 250lei tongue

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Windows xp in 2020 ))) pai de asta