| Cosminel1192 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul meu. Pana ieri,nu reuseam sa instalez windowsul,chiar nu stiu din ce cauza,stiu doar ca este ceva bulit. Acuma nu mai trimite curent la monitor, porneste unitatea dar nu se aprinde becul monitorului(nu e vina monitorului). Ce trebuie schimbat la ea si cat ar costa?

4 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Nici pc nu e devina. becul are treaba cu alimentarea.

| Evolution a răspuns:

Daca nu da semnale placa video dar totusi cheama pe unul care se pricepe sa se uite, sa nu schimbi degeaba piesele.

| K0sti a răspuns:

Cine sa-ti trimita curent la monitor nene? Priza iti trimite curent la monitor!

| Jipa95 a răspuns:

Vezi sa nu fie cablul vga bulit, sau chiar monitorul in sine sa se fi stricat. DU-te tu repejor cu pc-ul la alt monitor, vezi daca cu altul merge sau nu. Ai dat prea putine detalii despre problema ta, ar putea fi multe defecte ( placa video, cabluri, monitorul, componenta unui pc arsa )