| Clawd3lw a întrebat:

Am o problema cu placa video. Ieri imi mergea totul bine. Am jucat metin2 fara nicio problema, dar azi cand am dat sa pornesc un server mi-a o aparut eraore: "sorry, your computer can't suport 3d graphics..." sau ceva de genul. Nu stiu ce poate fi, eu nu am dezinstalat absolut nimic, nici nu am sters.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Direct X, pentru placa video.

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Problema a intervenit in urma unui update de driver? Ai mai jucat jocul pe pc-ul prezent? Daca da, incearca un downgrade la driver. E server privat sau oficial?

| Clawd3lw explică (pentru Jipa95):

Eu ieri am scanat computerul de virusi, iar tot ce am gasit am mutat in carantina. Dupa ce am mutat imi mergea totul (nu am dar restart). Azi cand l'am deschis si am incercat sa pornesc acelasi server mi-a aparut eroarea respectiva. Am incercat si cu alte servere in ideea ca sunt probleme cu respectivul, dar nu, aceeasi poveste.

| Jipa95 a răspuns (pentru Clawd3lw):

Ia descarca si instaleaza asta : http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

| Clawd3lw explică (pentru Jipa95):

Pentru ce e asta? Ce face?

| Jipa95 a răspuns (pentru Clawd3lw):

Direct X, pentru placa video.

| StalkerSoul a răspuns:

Fa update la placa video cu ajutorul programu-lui http://www.driverupdate.net/

| Clawd3lw explică (pentru StalkerSoul):

Il pot lua si fara sa platesc?
Ceva gen try version?