| Eckooo a întrebat:

Am o problema cu routerul wireless imi tot cade netul si de obicei intru la setari partea cu admin admin apoi dau connect la WAN PPPOE conexiunea este de tip Manual. Si dupa aia astept cateva minute sau maxim 20-30 si imi cade netul iara.Plus imi da "no response from the remote server".

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai daca ai no response posibil sa fie de la ei.
2. Daca ai pppoe, de ce nu setezi automat, si de ce lasi manual?

| Eckooo explică (pentru sltlp):

Pentru ca pe celelalte de exemplu am Continous, Continous on demand, Manual. Si daca aleg primele doua nu pot sa ma conectez doar cu manualu pot.

| K0sti a răspuns (pentru Eckooo):

Continous!

| Eckooo explică (pentru K0sti):

Nu merge

| K0sti a răspuns (pentru Eckooo):

Intra pe site sa vorbim! Link-ul de mai sus pe care ti l-am dat!

| Eckooo explică (pentru K0sti):

Unde? Adica unde dupa ce intru pe site?

| K0sti a răspuns (pentru Eckooo):

Pai tu nu vezi ca e o casuta de shoutbox in stanga! Scrie deasupara ei...asistenta online!

| dge18 a răspuns:

Ai verificat daca router-ul este setat corect? Daca ip-ul lan este diferit de ce-l public? Poate de la ala e problema.

| K0sti a răspuns:

Pai de ce e manual si nu automatically?

Ia citeste aici, ca si eu am patit o chestie similara: http://www.epasystems.ro/router-tp-link-tl-wr841n-probleme/

| Eckooo explică (pentru K0sti):

Http://imgur.com/1LKl91D. Nu pot sa pun pe continu ca nu ma lasa sa ii dau connect doar pe manual merge connect