| RockForALongLife a întrebat:

Am o problema cu Samsug Galaxy Mini 2! Nu se poate conecta la google si imi zice,, Nu s-a putut stabili o conexiune de date sigura sau..."! Si mentionez ca pornind wi-fi telefonul incepe sa vibreze! Si toate astea s-au intimplat dupa ce i-am facut o resetare. Va rog mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Daca te pricepi cat de cat si urmaresti bine tutorialul il poti face singur, dar vezi sa gasesti un rou-l potrivit (Romania). Eu l-am facut singur si se face usor, dupa rescriere trebuie dat resetare din fabrica pentru finalizare. Trebuie sa ai baterie 80 %.

9 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Si eu am acest telefon. Cand vibreaza scurt inseamna eroare. Scoate bateria si bag-o inapoi daca nu vrea da-i hard reset si o sa isi revina dar ai grija sa ai baterie cand faci asta ca altfel te alegi cu bootloop.

| RockForALongLife explică (pentru danutzu96):

I-am dat deja de vreo 3 ori hard reset si i-am scos si bateria.Nu s-a schimbat nimic!

| danutzu96 a răspuns:

Atunci trebuie rescris room-ul. Uita-te la tutoriale pe net ca si eu l-am scris singur acasa cu odin. Este simplu de facut.

| RockForALongLife explică (pentru danutzu96):

Rescris in ce sens?
Reboot?

| danutzu96 a răspuns (pentru RockForALongLife):

Nu rescris roomul adica resoftat.

| RockForALongLife explică (pentru danutzu96):

Pot sa fac asta de unul singur sau mai ine il duc la un specialist?

| RockForALongLife explică (pentru danutzu96):

Ai patit si tu asa chestii? Anul trecut mi-am pus parola ca umba fratele meu in el si a 2 zi pun parola si nu merge, imi cerea contul google da nu puteam sa-l pun ca dadea eroare

| danutzu96 a răspuns (pentru RockForALongLife):

AAAA, deci nu mai poti intra in telefon... nu trebuie resoftat daca nu mai sti contul de google si parola... trebuie sa intri in recovery si sa ii dai hard reset de acolo. Ca sa faci asta opresti telefonul si apesi toate butoanele telefounului deodata (volum +, volum - butonul din centru, butonul power ) si alegi din acel menul a 3a optiune si astepti. si gata.
Cum se face asta aici
http://www.samsdroid.com/2012/11/samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500d.html

| RockForALongLife explică (pentru danutzu96):

Asta am patit anul trecut, acum e problema de mai sus, dar mersi l-am dus azi la un specialist!

| danutzu96 a răspuns (pentru RockForALongLife):

Daca te pricepi cat de cat si urmaresti bine tutorialul il poti face singur, dar vezi sa gasesti un rou-l potrivit (Romania). Eu l-am facut singur si se face usor, dupa rescriere trebuie dat resetare din fabrica pentru finalizare. Trebuie sa ai baterie 80 %.