| anonim0006 a întrebat:

Am o problemă cu sunetul de la calculator! Am o problemă cu sunetul de la calculator! Mi-am instalat Windows 7 Ultimate pe 32 de biți.La început face acel beep, dar mai face un pârâit dacă aprind boxele. Driverele nu le pot instala nici automat, nici manual deoarece sunt ultimul model.Mi-am cumpărat și boxe noi, dar tot nu merge.Am încercat cu diverse programe să găsesc problema, dar ziceau că nu este nicio problemă.Am încercat foarte multe variante din calculator. Poate fi o problemă de sunet care ține de hardware? Dau fundiță pentru cel mai bun răspuns

1 răspuns:
| taken a răspuns:

Click dreapta pe my computer, manage, device manager si in dreapta iti apare un triunghi rosu(sau galben nu stiu exact) daca iti lipseste vreun driver. Dublu click in dreapta pe ''sound, video and game controllers''.
Verifica firele de la boxe, pune alte boxe sau casti(daca nu ai pune niste casti cu mufa rotunda de la Nokia de exemplu).
''Driverele nu le pot instala nici automat, nici manual deoarece sunt ultimul model.''Cum adica nu poti ca sunt ultimele driver-e?
Ce placa de baza ai?
Descarca acest program:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml
Nu trebuie instalat, extragi din arhiva si pornesti programul de la i-ul ala alb dintr-un cerc verde.Dai dublu click in stanga pe motherboard(placa de baza), click pe motherboard si vezi ce scrie in dreapta la motherboard name(numele placii de baza).
Daca nu vrea si nu vrea reinstaleaza Windows-ul.
http://kickass.to/......72408.html
Scrie aici ce placa de baza ai.