| marcel12 a întrebat:

Am o problema cu tableta mea, la orice joc cu masini sau racing, cand intorc tableta spre stanga, masina o ia in dreapta si invers.Va rog ajutati-ma! Este ceva program care poate repara asta? Dau funda + vot!

8 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Fa-ti recalibrare la parametri. Asta 99% ajuta. Este asa ceva in "Setari". Trebuie doar sa cauti.

Va trebui sa iti pui tableta pe o suprafata dreapta (pat, masa, etc)

| marcel12 explică (pentru 0x11111051):

Nu gasesc nicaieri in 'setari' calibrare!

| 0x11111051 a răspuns (pentru marcel12):

Ce tableta si ce model

| marcel12 explică (pentru 0x11111051):

Touch tablet duo 10", model CT1010, Versiune Android 4.0

| 0x11111051 a răspuns (pentru marcel12):

Sunt unele jocuri ca Drift Mania, sau Real Racing, care daca te uiti in setari au asa parametru ca "Calibrate G-Sensor". Descarca una din ele, si apasa pe parametru. Apoi pune tableta orizontal pe masa. Dupa asta testeaz-o.

| NoisyDream a răspuns:

Din setari poti rezolva daca faci o recalibrare sau in setarile jocului eventual iti va aparea ceva sa inversezi controlul la mine asa e la smartphone big grin

| tony00best a răspuns:

Pai problema ta este foarte comuna si nu numai la tablete, se intampla adeseori si la telefoanele mobile...
Tableta ta are stricata calibrarea... Si mie mi s-a intamplat la telefonul mobil si daca il duci la un punct GSM ti-o rezolva imediat, trebuie numai sa o calibreze...

| marcel12 explică (pentru tony00best):

Pai asa am luat-o din magazin! Si un prieten de-al meu are acelasi tip de tableta si aceeasi problema!winking