| eMiiau a întrebat:

Am o problema cu tastatura...nu imi mai merge nici un buton de pe ea....adica merge dar trebuie sa tin apasat cam 2-3 secunde sa imi apara o litera, si am schimbat doua tastaturi noi dar e aceeasi problema. Cum o pot rezolva? Dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| Rav3n a răspuns:

Poate e o problema cu driver-ul tastaturii. Cea mai rapida modalitate este sa testezi tastatura la un alt pc iar daca aceasta merge fara probleme trebuie sa verifici driver-ul la tastatura. Te duci la Run si scrii mmc devmgmt.msc apoi dai click pe keyboards si daca iti apare un semn de exclamare inseamna ca ai probleme cu driver.ul.

| eMiiau explică (pentru Rav3n):

Am intrat si nu imi apare niciun semn de exclamare.

| Rav3n a răspuns (pentru eMiiau):

Ai testat tastatura? O metoda radica si eficienta ar fi reinstalarea windows-ului dar asta ramane ca o ultima solutie... Apropo ce windows ai?

| eMiiau explică (pentru Rav3n):

Windows 7.

| Rav3n a răspuns (pentru eMiiau):

Problema e ca in general problema care o ai tu apare din cauza procesorului care e solicitat excesiv de plugin-uri addons etc si aplicatii inutile care mananca din procesor si ram. Incearca sa dai un restart la pc, il deschizi apoi deschide un fisier notepad sau redenumeste un folder pentru a testa daca tastatura merge la fel de greu. Daca merge greu e de la sistemul de operare si ar fi bine sa il reinstaleze. Daca problema apare doar in browser atunci poate fi de la plugin-uri addons etc pe care trebuie sa le dezinstalezi sau sa le dai disable.

| eMiiau explică (pentru Rav3n):

I-am dat restart si aceeasi problema, dar mai e o chestie...calculatorul meu e parolat iar cand il deschid si trebuie sa scriu parola, tastatura merge perfect...si cand se deschide nu mai merge.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Se pare ca este problema cu sistemul de operare, ai delay la tastatura. Cel mai bine, si cea mai simpla metoda, este sa-ti reistalezi windows-ul.

Bft!