| EduardTPU a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu Nokia c3.00.Si da stiu ca nu e un telefon cu specificatii extraordinare iar softul e de tot ******* insa n-am ce face daca cu asta m-am pricopsit deocamdatalaughing
Problema este urmatoarea: Cand intru in >>meniumesajecreare mesaje nu imi deschide nimic, pur si simplu nu imi deschide, ceea ce implicit inseamna ca nu pot sa scriu un mesaj.Singura solutie este sa intru in agenda si de acolo sa aleg expediere mesaj etc. Insa daca vreau sa scriu un mesaj unei persoane care nu se afla in lista ce fac?! Am incercat reinstalarea softului, upgrade-ul lui, revenirea la setarile din fabrica insa nimic! E absolut revoltator, desi era de asteptat pentru ca este un Nokia cu simbian la un pret low, dar totusi nu ma asteptam sa clacheza asa repede. Aveti idee care este problema?

7 răspunsuri:
| eduardpuiu93 a răspuns:

Formeaza numarul caruia vrei sa ii trimiti mesaj. Suna-l si inchide repede. Apoi intra in jurnal apeluri si de acolo selectezi numarul caruia vrei sa ii trimiti sms si selectezi trimitere mesaj.

| EduardTPU explică (pentru eduardpuiu93):

Sa inteleg ca si tu ai acesta problema?

| eduardpuiu93 a răspuns (pentru EduardTPU):

Eu nu am acel telefon, dar aceasta eroare am mai vazut-o la altii care au acel tip de telefon.

| EduardTPU explică (pentru eduardpuiu93):

Si cum au rezolvat eroarea, sau nu au rezolvat-o?

| eduardpuiu93 a răspuns (pentru EduardTPU):

Simplu. Si-au cumparat Samsung, ca e moooolt mai bun decat Nokia.

| EduardTPU explică (pentru eduardpuiu93):

Stiu ca e mult mai bunwinking Insa pana am salariul meu ca sa-mi pot schimba telefoanele ca pe sosetele trebuie sa ma conformez cu ceea ce imi ofera parintii momentan laughing))

| eduardpuiu93 a răspuns (pentru EduardTPU):

Intra pe www.quickmobile.ro si uita-te acolo la preturi la tel mobile. Sunt mai ieftine decat la voda, cosmo sau Orange. Arata-le parintilor tai;)