| RadeonR5a4 a întrebat:

Salut am o problema cu un laptop achizitionat de curand, Acer aspire e15! Imi apare ca am placa video vga, cand ea ar trebui sa fie de 2gb dedicat jocurilor! Nu stiu ce sa fac, Va rog sa imi dati o idee, Multumesc!

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce?
Eu nu inteleg, cum adica vga?

| K0sti a răspuns:

Sa instalezi driverele, ce ai putea sa faci, sau vrei sa ti le instalam noi?

| RadeonR5a4 explică (pentru K0sti):

Sunt instalate! Le-am instalat

| RadeonR5a4 explică (pentru sltlp):

Adica nu imi configureza placa video care ar trebui sa o am, cand dau in dxdiag imi apare ca am doar 89 mb

| K0sti a răspuns (pentru RadeonR5a4):

Pana nu invatati sa puneti intrebari, macar atata lucru, sa stii ce vrei...nu avem ce sa stam de vorba! Detaliile fac diferenta!
Ce placa video ai, ce drivere ai instalat, de unde, etc!

| RadeonR5a4 explică (pentru K0sti):

Frate am instalat driverele dar nu imi configureaza placa video de 2 gb, imi apare ca i cum as as vea VGA, am placa video AMD radeon r5 m240 4gb ram si hard 500, am instalat driverele de pe site-ul AMD nu stiu.

| K0sti a răspuns (pentru RadeonR5a4):

Zau, driverele le instalezi de pe site-ul Acer, adica ala de ti-a facut laptopul...aoleu!

| EneCristian a răspuns:

De unde stii tu ca clar ar trebui sa fie placa de 2 gb dedicata? ai luat direct din magazin? sau sh daca nu exista acolo? poate ai primit alt model.

| RadeonR5a4 explică (pentru EneCristian):

Deci asa va zic si eu cum mi-au zis si cei de la magazinul de la care l-am cumparat, C0sti deci dupa site-ul celor de la Acer ar trebui sa descarc driverele no? fa-ma mai explicit