| stolojanuiondarius a întrebat:

Salut am o problema cu un sistem de navigatie Garmin Nuvi 250. Am updatat hartile la full europa 2014.40 si ultima versiune de software 5.10 si de atunci nu spune ca nu mai are memorie suficienta pentru calcularea unei rute mai mari de 1000 KM. Am sters din el tot ce se poate sterge fara sa afectez sistemul, dar degeaba tot spune ca nu are memorie pentru calculare ruta. Memoria libera interna este de 1, 4 gb si memoria libera a cardului este de 4.32 gb, este un card de 8gb. Astept raspunsuri ugent. Va salut.

1 răspuns:
| Sp33dyt a răspuns:

Nu cred ca problema este memoria de care spui tu ci memoria RAM a dispozitivului. foarte probabil avand imbunatatiri noul software de navigare are nevoie de mai multe resurse