| mihai1899 a întrebat:

Salut am o problema cu windowsu am instalat windows 7 pe laptop si numai merge sa instalez windows XP acelasi lucru si pe PC care este de 3 ori mai bun ca laptopu...de preferat vreau sa-l instalez pe laptop ca pe windows 7 am o problema cu placa video nu gasesc niciun driver care sa se potriveasca (Intel celeron)

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum se numeste placa video? Iti caut eu driver pentru windows 7 32 bit!
Ce rost are sa treci la XP? In update-urile obligatorii te-ai uitat? Windows 7 isi ia driverele singur!

| mihai1899 explică (pentru neluL):

Intel sau Intel celeron sau Intel graphincs driver gasesti repede am incercat si updateuri da nu stiu tot felul de erori si e windows 7 64 bit te rog ajuta-ma

| neluL a răspuns (pentru mihai1899):

CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

Fa un print screen din dxdiag, tabul Display si posteaza-l aici!

4 răspunsuri:
| mihai1899 explică:

Intel sau Intel celeron sua Intel graphics driver eu zic ca se gaseste repede am incercat niste updateuri da nau mers si app windowsu e windows 7 64 bit te rog ajuta-ma