| Pinki_3349 a întrebat:

Am o problema cu Yahoo Messenger: cand vreau sa ma loghez, imi apare o eroare si imi zice ca e ceva in neregula cu internetul meu, insa internetul merge. Nu stiti cum sa o rezolv? Mentionez ca l-am reinstalat de zeci de ori deja...

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi aici http://tiny.cc/2gdobw

49 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Si in eroare ce zice? ...ca sa nu ma apuc sa-mi dau cu presupusul prin zeci de erori!? E cel mai important ce scrie acolo!
Cumva asta? YAHOO! MESSENGER is unable to download files needed for installation.Please check firewall settings and retry installation.
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

We can't sign in to yahoo! messenger
there's might be a problem with you're internet conection. Make sure your computer is connected to internet.Click troubleshoot to begin a series of tests to try diagnose the connection problem ...asta e eroarea...big grin am dat si troubleshoot de o gramada de ori dar nimic

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Mersi mult dar am o problema ...la pasul 14 imi spune sa selectez optiunea setings din browsing history dar mie imi apare doar temporary internet files home page si history...cum fac?sad

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Faceţi clic pe "Delete", în secţiunea de "Browsing History".

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Pai mie la history i-mi apare doar clear history, colors, fonts, language and accessability ...deci nu este nimic legat de browsing historysad

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Clear history este la fel cu delete history. Da click pe Clear history(sterge istoricul)

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Mersi mult..am incercat sa fac da nu am reusit.sad...mersi

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Ai instalat si Java in Internet Explorer?
http://windows.microsoft.com/......t-Explorer

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Pe siteu java imi zice ca am versiunea recomandata si nu ma lasa sa o instalez.crying

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Daca ai versiunea recomandata ->nu o mai instala!
ACUM ->>> Opreste antivirusul si firewall-ul din windows!
Te duci in Start->control panel->system and security->firewall ->aici il inchizi. Si intra aici https://login.yahoo.com/config/login_verify2?&. src=ym Spune-mi daca poti sa te loghezi si sa-ti vezi e-mailurile. Mai spune-mi daca poti sa intri si dupa Internet Explorer pe adresa de mai sus.

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Da. pot

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Deschide Internet Explorer.
Mergi la meniul Tools-> Internet Optiones ->File > vezi sa fie de-bifat... Offline... (este mai jos in meniu).

Mergi tot la meniul Tools > Internet Options.
Apoi sus in fereastra la Connections
Da jos pe LAN Settings. Trebuie sa fie bifat doar Automatically...
Iesi de acolo cu OK.
si da un restart la pc.

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Am facut...

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Si acum nu mai merge nici internet explorer....imi apare eroare...

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Ce fel de conexiune la internet ai? LAN sau WI-FI?

| neluL a răspuns (pentru neluL):

Si ce eroare apare? Ai putea sa raspunzi cu mai multe detalii in afara de DA, Am facut, Da pot, Si acum imi da eroare! Ca sa nu stau sa intreb de 100 de ori acelasi lucru->spune si pasii pe care ii faci si eventual erori...

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Pai imi apare eroarea aia cu internet explorer has encountered a problem and need to close. we are sorry for the inconvenience. si cu send error report si don't send ....si am internet prin romtelecom deci lan.big grin

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Din setarile care le-ai facut nu mai merge IE? Da-le inapoi dar nu este bine! Inseamna ca ai vreun virus sau alta problema grava mai grava care necesita reinstalare.

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Cum sa le dau inapoi? si de virusi nu cred ca este problema pentru ca de o saptamana am reinstalat windowsu..si messengerul mi-a mers pana am oprit pc-u. urmatoarea zi nu a mai mers...

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Am reusit sa fac i. e sa functioneze...

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Dar messengerul tot nu il pot face.sad

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Fa o scanare cu MalwareByte de aici http://www.tpu.ro/......cat-acest/

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Am antivirusul avg care crede-ma ca nu ma lasa sa contactez virusi, si nu asta ar fi problema... uite in prima zi in care am reinstalat windowsu-l a mers yahoo dupa nu a mai mers...

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Fa si un reinstall!
YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER

INSTALARE Yahoo! Messenger v 11. 5. 0. 155 [OFFLINE] [18. 3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Am incercat si asa...deja de 3 ori crying si nu merge nici asacrying exact aceeasi eroare cu conection...crying

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Nu cumva ai data si ora dereglate de la pc? Regleaza data si ore la pc!
Si apoi
Start – Run – regsvr32 jscript. dll – OK
Start – Run – regsvr32 vbscript. dll – OK

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

MEREEEEEEE! esti cel mai tare..iti multumesc din toata inima >big grin

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Mai aveam cateva idei si nu mai stiam ce sa fac cu tine! big grin
Ma bucur ca am rezolvatoooo! happy

| Pinki_3349 explică (pentru neluL):

Vai crede-ma ca aveam 2 optiuni. ori gasesti tu solutia. ori arunc pc-ul pe geam..nu i-mi era ciudalaughing oricum mersi esti cel mai tarewinkingse pare ca pot sa ma bazez pe tpu.ro happy

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

DA! Poti sa te bazezi pe -> we we we TPU.ro laughing
Nice Day! wave

| FLoA a răspuns (pentru neluL):

Salut, imi cer scuze daca nu procedez corect dar am tot cautat rezolvarea la o problema asemanatoare si nu am gasit, daca ma puteti ajuta si pe mine astept raspuns. Multumesc anticipat!

| neluL a răspuns (pentru FLoA):

Scrie eroarea care iti da si posteaza si un print screen de la desktopul tau.

| ady000 a răspuns (pentru neluL):

Intru de 2 ori si scriu scripturile astea?

| neluL a răspuns (pentru ady000):

Nu stiu despre ce vorbesti.

| costy2312 a răspuns (pentru neluL):

Am o problema ma poti ajuta te rog frumos :* imi da o eroare la mess, am inst windowsul a mers messul la inceput si dupa am incercat sa intru in alta zi si nu mai merge ....mentionez ca l-am instalat si dezinstalat de multe ori, eroare e "yahoo messenger has encountered a problem and needs to close. we sorry for the inconvenience. " si tot asa iar la sf erorii imi so send si dont send si le-am incercat pe ambele si nu merge sad ajuta-ma de rog

| neluL a răspuns (pentru costy2312):

La fel si pentru tine, ce am scris mai sus.

| MaryanHD a răspuns (pentru neluL):

Salut...am si eu o intrebare la fel... poti da un site catre un video unde pot vedea ce sa fac? te rog sa ma contactezi cat mai repede posibil
mersi

| neluL a răspuns (pentru MaryanHD):

Video cu ce? Ce vrei sa faci?

| MaryanHD a răspuns (pentru neluL):

Ce a intrebat pinki. un video in leg cu yahoo...sa il fac...

| neluL a răspuns (pentru MaryanHD):

Nu am video! Am doar instructiunile de mai sus.

| neluL a răspuns (pentru Pinki_3349):

Vezi aici http://tiny.cc/2gdobw

| AnNaa67 a răspuns:

Cred ca cineva ti-a cautat ceva la parola.

| Pinki_3349 explică (pentru AnNaa67):

Nu. a fost cu totul o altfel de problemahee hee

| ady000 a răspuns:

Imi da eroarea: yahoo! messenger has oncountered a problem and needs to close.we are sorry for the inconvenience?

If you were in the middle of something, the information you were working on might be lost

Please tell Microsoft about this problem. We have created an error report that you can send to us. We will treat this report as confidential and anonymous.

NELU daca poti sa ma ajuti? pls

| neluL a răspuns (pentru ady000):

Astepti mult si bine un raspuns de la mine! (foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg ) Eu nu am de unde sa stiu ca astepti un reply fara sa folosesti butonul -> RASPUNDE.

1. Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Scanarea/devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

2. Actualizeaza Internet Explorer in functie de versiunea de windows pe care o ai, pentru ca are legatura directa cu Yahoo Messenger.
http://www.filehippo.com/download_internet_explorer

3.Adobe Flash Player. Il descarci de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ Si debifeaza ceea ce-ti apare deasupra linkului de download! Vezi foto http://i.imgur.com/to4cu.jpg La mine a aparut McAfee dar la tine mai poate sa apara si google Chrome ->orice ar fi trebuie sa debifezi. Asa se instaleaza doar Adobe Flash Player. La instalare inchide toate programele + browserul. Succes!

4.Instaleaza ultima versiune de java de aici http://www.java.com/en/download/index.jsp

5.Pagina de ajutor de la YM aici ->>>
http://tiny.cc/6vxzlw

| Bitza76 a răspuns:

Si eu am o problema si imi da " YOUR ACCOUNT HAS BEEN LOCKED " si nu stiu ce sa fac

| djKeSt a răspuns:

Pe mine nu ma lasa sa intru imi dai ca account has ben locked

| Ionut_Achim_1988 a răspuns:

Prietenasi pentru eroarea asta verifica data si ora ei eu pateasc treba asta cand se deregleaza ceasul si data

| Oli_Oliver_1988 a răspuns:

Update java!

| Petru_Florin_Lup_1969 a răspuns:

Nu pot sa ma loghez pe mess