| Ssssmokin a întrebat:

Salut, am o problema. De curand am primit o tableta ce ruleaza Android v4.4.2 si nu pot muta pe cardul SD aplicatile. Nu are optiunea la setari.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aplicatiile nu se muta pe card. Poti face asta doar daca rootezi tableta.

| mihai69 a răspuns:

Nu are, înseamnă că nu poți să le muți. Cel puțin, nu până nu îi faci „root" și apoi să instalezi lnk2sd.
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD

| Ssssmokin explică (pentru mihai69):

Se merita sa faci "root"?

| mihai69 a răspuns (pentru Ssssmokin):

Doar dacă ești de acord să renunți la garanție. Sau dacă ai cum să reinstalezi firmware-ul original, în caz că ai probleme cu ea și trebuie s-o duci la garanție.

| AliceNeye a răspuns:

Oricum pe card nu se muta aplicatia cu totul, doar o parte din ea.