| SimionCosti1224214 a întrebat:

Salut.Am o problema de internet si habar n-am cum sa o rezolv, tutorialele in engleza nu prea sunt de folos, deci eu pe pc-ul meu sunt conectat la routerul meu dar telefonul meu nu gaseste reteaua respectiva si nu numai al meu..am incercat de pe 4 telefoane diferite si niciunul nu gaseste reteaua,dar pe calculator sunt conectat la retea, am cautat pe google problema si imi spune ca as avea un hidden network si mentionez ca routerul il am de un an. Acum o luna am intampinat problema asta si nu cred ca e una tehnica, stie cineva care este problema?

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"mentionez ca routerul il am de un an acum o luna am intampinat problema asta si nu cred ca e una tehnica"

nope, e voodoo

computeru' e connectat prin fir sau wifi?

| SimionCosti1224214 explică (pentru Zuzu1991):

E prin fir ca am routerul pus pe birou

| Zuzu1991 a răspuns (pentru SimionCosti1224214):

Atunci ori nu e configurat wifi, ori e ascuns, ori e defect, ori ai un router fara wifi (exista, chiar daca in ziua de azi marea majoritate au)

iti cam trebuie un specialist

| SimionCosti1224214 explică (pentru Zuzu1991):

Garantez ca e ascuns, o sa ma interesez.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru SimionCosti1224214):

Sigur, te duci si apesi click dreapta pe start (dreapta nu stanga)
windows power shell (sau command prompt)
acolo scrii:
ipconfig
si vezi ce scrie la gateway
si iei ip-ul ala, il bagi in browser si te connectezi pe el
asa poti sa setezi si sa vezi cum e setat wifi-ul pe router (nume, parola, etc.)