| Adrian_Gindac_1992 a întrebat:

Salut,

Am o problema grava(din punctul meu de vedere). Cand imi pornesc PC-ul imi arata logo-ul firmei ce mi-a facut calculatorul (pana aici e foarte normal), si spre mirarea mea, nu mi-o arata numai ~0.25 secunde. Dupa aceea nu imi mai arata nimic. Totusi, daca opresc ecranul si il repornesc imi mai arata pentru inca 0.25 sec. imaginea la care a ajuns.Pot chiar sa si pornesc calculatorul total(sa vad desktopul, sa misc mausul), dar tot numaii pentru 0.25 secunde.
Daca va intrebati cum de va scriu, raspunsul este:
Acum scriu tot de pe calculatorul meu, dar am dat startup repair, si pot sa vad cum trebuie!(pana ce il repornesc...)
Deci, intrebarea mea este: cum sa pornesc calculatorul fara a trebui sa repet acest proces la nesfarsit?(imi ia cam 10 min.)

3 răspunsuri:
| IT4Ever a răspuns:

O idee ar fi sa reinstalezi windows-ul dar si o mica verificare pe componente ar fi bine venita

| BlacKGabriel a răspuns:

Reseteaza biosul, si asa ar trebui sa mearga din nou! daca nu, reinstaleaza windowsul

| Adrian_Gindac_1992 explică:

Am remarcat ceva: Daca il pornesc si stau approx. 5 min cu el deschis, cand ii dau restart porneste bine si vad cum trebuie. Mai astept comentarii ca sa ma pot decide...