| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o problema la abonamentul Orange.Am aflat ca am cost suplimentar insa eu inca am 500 min si mesaje deci nu am avut cum sa fac 35 euro.E adevarat ca dand pe meniul telefonului a intrat din greseala pe internet fara sa am wi-fi activat.Dar asta a fost o singura data deci nu avea cum.
Si am observat ca atunci cand aveam 32 euro,am sunat(in aceeasi retea avand minute)pentru cateva minute iar cand am sunat pentru informatii, costul sulimentar mi-a crescut.Ce sa fac?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Factura detaliata este singurul document care iti poate arata cu exactitate cum s-au consumat resursele din abonamentul tau.
Daca ai un cont online activ, poti vedea factura detaliata si pe luna in curs, in sectiunea "istoric facturi'/'detalii convorbiri", dar cu o intarziere de 72 de ore.
Am creat un tutorial care te va ajuta sa activezi si sa vizualizezi factura detaliata; il poti gasi aici http://www.orange.ro/help/cum_vad_factura_detaliata/iq/109584.
O zi buna,
Orange Helpers

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand verifici factura sa vezi de unde vine respectivul cost sulimentar, nu mai sta sa ghciesti. probabil e de la internetul mobil pe care nu l ai dezactivat

| LolaLollita a răspuns:

Eu zic sa ceri o factura detaliata pe luna respectivabig grin Sa vezi exact de unde provine costul suplimentar.

| dorelmarc a răspuns:

Trebuie.sa-ti.dezactivezi.netul.de.pe.mobil.altfel.telefonul.face.update.tot.timpul.si.daca.nu.ai.in.abonament.serviciul.de.date.acestea.intra.la.cost.suplimentar

| DarkSunshiine a răspuns:

Pai am Samsung Galaxy Mini si nu prea stiu cum.Am intrat in setari dar nu stiu cum...

| dorelmarc a răspuns (pentru DarkSunshiine):

Setari...conectivitate...date.si.dai.dezactivare.disable