| EuuRazvan1234 a întrebat:

Am o problema la calculator. Aveam Windows 7, si timp de vreo 3 luni nu am avut nicio problema. Dar azi cand am intrat intr-un joc mi s-a blocat jocul si am dat restart. Cand am dat restart m-a bagat in Windows 8.1. Mi-a zis un prieten ca eu am 2 windowsuri in calculator. Stiti cum pot sa sterg Windows-ul 8 sau sa fac iar ca atunci cand deschid calculatorul sa fie Windows 7?

Răspuns Câştigător
| SinonZul a răspuns:

Cel mai bine cand vei reinstala Windows-ul este sa formatezi disk-urile alocate sistemelor de operare precedente(este etapa in instalarea Windows-ului, nu sterge de capul tau sau inaintea instalarii).
Sau poate cand deschizi pc-ul alegi sistemul de operare.
Iar daca nu ai de unde sa ilreinstalezi cauta la Google "How to delete Windows.old" (windows.old il ai in partitia C: si apartine sistemului de operare anterior si daca il stergi pur si simplu ar aparea erori in pc sau ar incepe sa functioneze aiurea).
Succes!

2 răspunsuri:
| TPUajutor a răspuns:

Foloseste programul esaybcd acest soft ati poate opri win 8 sa nu mai ruleze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://videotutorial.ro/......ial-video/