| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Am o problema la casti, daca le bag in panel-ul din spatele carcasei, se aude un bazait pe fundal, daca le bag in jack-urile din fata carcasei nu se mai aude. Imi puteti spune, va rog, care este buba? Ieri nu se auzea nimic. Mie imi este sa nu fie de la placa de baza (Am un Z170 Gaming K3)

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Jack-urile din fata carcaseu este posibil sa nu fie conectate la placa de baza sau sa fie conectate gresit.
La jack-urile din spate, casca se conecteaza la mufa cu inelul verde-galbui deschis si trebuie sa aiba 3 inele de contact (nu 4 ca la telefoane).
Daca in mufa din spate se aude un bazait de fundal, atunci este posibil ca pe placa de baza sa ai un condensator- sau un contact defect.