| cristianfrunza a întrebat:

Am o "problema" la PC, cand il deschid merge perfect dar dupa 1 - 2 minute incepe sa se auda un scartait, cum ai zgaria cu un cui oglinda.
De la ce ar putea sa fie? Eu ma gandesc sa fie de la HDD (SAMSUNG), din zona aia se aude zgomotul, poate mi se pare si este din alta parte!
Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Curata calculatorul de praf. scoate ramii si curata-i si sloturile tot.

| cristianfrunza explică (pentru eandopuncttk):

Am curatat acum 3 zile tot PCu de praf si tot nu se remediase problema...

| eandopuncttk a răspuns (pentru cristianfrunza):

Eu am patit asa si s-a rezolvat dupa ce am curatat sloturile ramilor.

| Attomm98 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la sursa ai grija ca si eu am avut aceleasi probleme, alta problema? poate s-a desprins ceva.I don't know!
BAFTA!

| XatomisX a răspuns:

E de la sursa sigur

| EmanuelThN a răspuns:

1 sursa sau chiar si procesoru! ori hdd-u incearca sa incerci altu!

| Brailainfo a răspuns:

Poate sa fie si de la HDD, dar mai intai verifica ventilatoarele si de la sursa si de la procesor, de obicei de la praf si uzura mai scartie, trebuie putin ulei

| Bradster a răspuns:

Prima data verifica sursa (curat-o)!

| DarkSasuk3 a răspuns:

Da Bradster are dreptate mai intai curata-ti PC-ul si apoi daca nu deslusesti problema du-ti PC-ul la un service