| CristianStefan01 a întrebat:

Am o problema la unul dintre monitoare, uneori imi apar purici si dispar instant, ca un flash.
La cel de-al doilea monitor vad ca nu face asa... poate sa fie de vina monitorul? Il am de vreo 10 anisori. [am un videoclip, dar nu cred ca pot sa vi-l arat aici...]

Iar a doua problema la celalalt monitor este la hdmi, trebuie sa il pun intr-o anumita pozitie ca sa se conecteze, daca il misc f putin, se deconecteaza

Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

E, daca in safe mode nu iti face, e problema de driver video. Descarca Video Driver Uninstaller, dezinstaleaza-le cu el, dupa care ia ultimile drivere de Intel si NVIDIA sau AMD, ce ai tu, si instaleaza-le. Daca te impotmolesti, fa un reinstall de windows si gata.

10 răspunsuri:
| AlexMh a răspuns:

Nu gasesc nici o explicatie logica prin care sa iti faca doar pe Netflix. Pana la urma e in browser, ar trebui sa iti faca si pe Youtube sau in player, daca e pe asa. Vezi sa nu ai probleme cu placa video.

| CristianStefan01 explică (pentru AlexMh):

Pe YouTube, sau in jocuri, sau in alte programe nu imi face asa, m-am gandit sa nu fie ceva legat de cate culori suporta monitorul. Placa viedo vad ca este intreaga laughing ma joc jocuri foarte puternice si nu face nici o problema, nu prea ii gasesc raspuns.

| AlexMh a răspuns (pentru CristianStefan01):

Nu are nici o treaba cu cate culori suporta monitorul. Placa video iti da mai departe un semnal, care il interpreteaza monitorul. Toata treaba e facuta in monitor. Tu ii poti seta din placa video sa iti dea mai multe sau mai putine culori daca vrei. Poti pune orice monitor, iti va da exact acelasi numar de culori. Pe ce browser vezi Netflix? Eu ma uit si pe Chrome si pe Edge, nu face nimic pe nici unul. Poate altele or avea vreo problema. Safari vad ca zice lumea ca are problema asta.

| CristianStefan01 explică (pentru AlexMh):

Nu ii gasesc raspuns la problema asta... si doar cand intru pe Netflix imi face asa. https://tinyurl.com/t8b8sgq [clipul cu flashurile de la monitor] poate te poate ajuta asta. pe ecran se vede cum ruleaza wallpaper engine, si nu este de la el, l-am sters cu totul. Iar treaba cu flash-urile se mentine si cand ies de pe Netflix... iar a doua zi daca nu intru pe Netflix nu imi face asa deloc

| AlexMh a răspuns (pentru CristianStefan01):

Deci, repet pe ce browser te uiti la Netflix? Si as vrea sa incerci sa intri in Safe Mode cu Networking si sa imi spui daca mai face la fel.

| CristianStefan01 explică (pentru AlexMh):

Folosesc Chrome, si am incercat pe altele si tot asa facea. Am facut cum ai spus si vad ca nu mai face asa.

| CristianStefan01 explică (pentru AlexMh):

Folosesc Chrome, dar am incercat si pe altele, si tot asa facea. Am facut ceea ce mi-ai spus si nu a facut asa in safe mode, acele flash-uri au disparut

| CristianStefan01 explică (pentru AlexMh):

Mersi mult, a functionat ce mi-ai spus tu.
Faza era ca aveam si Intel Grapichs si NVIDIA Grapichs, si asta cauza problema cu [FLASH-URILE]

| AlexMh a răspuns (pentru CristianStefan01):

Cu placere, ma bucur!

| AlexMh a răspuns (pentru CristianStefan01):

E, daca in safe mode nu iti face, e problema de driver video. Descarca Video Driver Uninstaller, dezinstaleaza-le cu el, dupa care ia ultimile drivere de Intel si NVIDIA sau AMD, ce ai tu, si instaleaza-le. Daca te impotmolesti, fa un reinstall de windows si gata.

| CristianStefan01 explică:

Treaba cu "FLASH-urile" este doar cand ma uit pe Netflix... si nu inteleg de ce