| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut, am o problema, mai exact bateria laptop-ului meu nu se mai încarcă, rămâne mereu 0%, ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Testeaza acumulatorul sa vezi ca e de vina; apoi testeaza si incaractorul; solutia cea mai generala e "schimbarea bateriei".

| RAY a răspuns:

Nimic,sa inlocuiesti bateria sau sa fi mereu conectat cu el la curent

| Wr3nch a răspuns:

Sa cumperi alta baterie.

| gelu1970 a răspuns:

1. Calibrezi bateria.
2. Schimbi bateria.
Din ceea ce ai scris cred că bateria a murit. Cumperi alta.

| NonZarek a răspuns:

Salut,

Nu prea poți sa mai faci nimic.
Ai 2 variante,

1. Cauți un tip sau la service care știe sa ți o repare, nu știu exact cum o face dar știu ca pot sa ți-o pun la loc cum s ar zice
2. Sa cumperi alta, cel mai bine și sigur, cumpără alta, alte soluții nu ai, e gata bateria.

| Wr3nch a răspuns (pentru NonZarek):

Nu au ce sa puna la loclaughing Bateriile au un ciclu de viata limitat si cand nu se mai incarca tot ce poti face e sa o duci la un punct de colectare.

| PuyaTimonel a răspuns:

Sa o schimbi si sa nu lasi laptopul la incarcat peste noapte sau un timp indelungat.

| Bdudbdhdb a răspuns:

Problema e bateria, trebuie sa iti cumperi una noua.Am avut aceeasi problema, sper ca te-am ajutat! PS:Ai grija sa fie modelul exact de baterie