| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Salut, am o problema, mi-am schimbat hard diskul că ăla vechi s-a stricat. Deci voiam să îmi instalez Windows 10 și sunt în boot, nu am Windows și când ajungea la 7% îmi apărea eroare cu 0x80080570 și de la hard se auzea un zgomot imens. Am desfăcut hardul era totuși bine nimic stricat, dar nu vrea să meargă.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Verifica hdd cu un program gen hdd sentinel sau hd tune sau orice alt program similar. Apoi incearca o reinstalare curata cu un windows proaspat, pe un stick la fel de bun, si o sa mearga.

| Denis_Denis_1998 explică (pentru CM7YRE):

Dar nu pot că sunt în boot nu am Windows deloc de asta îmi puneam cu stickul

| CM7YRE a răspuns (pentru Denis_Denis_1998):

Scoti hdd-ul si probezi la alt pc/prieten. Poti in teorie dar poate nu ai obiectele necesare.

| DIGIT4L a răspuns:

Cum adica ai deschis hardul?!
Oricum din cate am inteles eroare a aia tine de ceva fisiere corupte, incearca sa faci un stick bootabil cu W10 si sa mai incerci o data.