| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Hei, salut, un prieten mi-a dat stickul lui cu Windows 10 sa îmi pun și eu că la mine mi-am schimbat hard diskul că ăla vechi s-a stricat și nu aveam cum sa îmi descarc Windows că sunt în boot. Deci îmi instalam windowsul când ajungea la 7% sau 36% îmi apărea eroarea asta 0x80070570 cam așa dacă nu greșesc, va rog ajutati-ma. Dau Funda la întrebări la care mă va ajuta

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cel mai probabil e corupt installerul sau datele. Daca pune Windows-ul din nou pe stick ar trebui sa mearga fara probleme.

| Fanibu a răspuns:

Codul de eroare 0x80070570 înseamnă ERROR_FILE_CORRUPT. Este posibil ca fișierele de instalare să fie deteriorate în timp ce Windows 10 se instalează. Există, de asemenea, posibilitatea ca instalatorul de unități flash USB pe care îl utilizați să aibă o problemă. Pentru a izola problema, creați un nou program de instalare Windows 10 (instalare / suport încărcat). Va trebui să aveți un alt computer de lucru și o unitate flash USB cu cel puțin 8 GB de spațiu, astfel încât să puteți crea programul de instalare. Odată ce aveți aceste dispozitive, vizitați acest site pentru a ști cum să descurcați un instalator de Windows 10. Când instalați un sistem de operare, datele sale sunt stocate pe hard disk. Este posibil ca hard diskul dvs. să fie corupt și să corupe și fișierele de instalare ale Windows 10. Doar pentru a vă clarifica, folosiți un nou hard disk? De asemenea, ați format hard disk-ul înainte de a instala Windows 10? Este posibil să existe și o problemă cu memoria și acesta poate fi motivul pentru care întâmpinați codul de eroare. Vă recomandăm să rulați Instrumentul de diagnosticare a memoriei din pagina de recuperare Windows a programului de instalare Windows 10. Pentru aceasta, urmați acești pași: Încărcați programul de instalare Windows 10. Alegeți limba dvs., apoi faceți clic pe Următorul. În colțul din stânga jos, faceți clic pe Repararea calculatorului. Selectați Depanare, apoi alegeți Opțiuni avansate. Faceți clic pe Prompt de comandă. Tastați mdsched.exe, apoi apăsați Enter. Alegeți Reporniți acum și verificați problemele (recomandat). Luați notă de rezultatul instrumentului după terminarea acestuia. Spuneți-ne cum merge.