| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema pe comp.am facut ceva si acum toate programele nu au poza pe ele si nu se deschid.Adica cand dau click pe ele imi apare ala cu open with...Nu merge system restorer etc. ajutati-ma va rog! Dau funda de toate!

Răspuns Câştigător
| MatsuKeruGirl a răspuns:

Pune si tu o intrebare cum poti sterge si cum poti crea un account nou pe pc, asta te va ajuta, pe accountul cu probleme il vei sterge, poate iti vor explica mai bine altii.

16 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Staful meu e sa iti reinstalezi windows-ul si un antivirus bun

| MatsuKeruGirl a răspuns:

Dar in loc de poza lor (emblema lor) ce apare? si mie mi s-a intamplat exact asa, decat in loc de emblema lor era o foaie alba (ca imagine) ca la notepad.

| Bogdan2309 a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Da apare o foaie alba pe ele.

| MatsuKeruGirl a răspuns:

Aha,nu e nevoie sa reinstalezi windows-ul, ai 2 account-uri pe calculatorul tau?

| MatsuKeruGirl a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Adica, eu, de exemplu, impart calculatorul cu fratele meu, iar cand deschid calculatorul apare (imaginea) si numele meu iar langa (imagine) si numele fratelui meu, unii au doar un account, o imagine si un nume acolo, Ioana de exemplu

| Bogdan2309 a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Nu,am un cont!

| MatsuKeruGirl a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Daca nu ai inteles ce am zis eu cu account-ul imi zici

| Bogdan2309 a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Nu am inteles.

| MatsuKeruGirl a răspuns (pentru Bogdan2309):

Ok, chiar speram sa fie asa, atunci faci asa : dai click pe start,sus, deasupra la documents, pictures, music, ai imaginea ta:dai click(iti va aparea o fereastra ) apoi dai pe,, Manage another account'' adica (fa alt cont ), dai pe el, apoi,, Create a new account ''

| MatsuKeruGirl a răspuns (pentru Bogdan2309):

Uite, ca sati fiu de ajutor, cand deschizi calculatorul, nu iti apare de exemplu Numele tau Bogdan si o imagine, iar daca da click ti se deschide desktopul, se deschide yahoo-ul.etc?

| MatsuKeruGirl a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Scrii numele, te alegi fiind administrator apoi dai,, create account'' si pe urma iti alegi imaginea.inchizi calculatorul (shutdown sau logging off, depinde) apoi iti vor aparea cele doua conturi de pe pc dai pe cel care ti l-ai facut recent si apoi

| MatsuKeruGirl a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Dupa ce intri pe contul nou(ar trebui ca, programele sa fie cam aceleasi si sa fie cu imaginea lor proprie), dai pe start, click pe imaginea care este deasupra cuvintelor documents, music... si dai pe manage other account s iti vor aparea imaginile celor doua conturi pe care le ai, dai click pe ce vechi si dai,, delete the account''

| MatsuKeruGirl a răspuns:

: dai click pe start,sus, deasupra la documents,pictures, music, ai imaginea ta:dai click(iti va aparea o fereastra ) apoi dai pe,, Manage another account'' adica (fa alt cont ), dai pe el, apoi,, Create a new account '' Scrii numele, te alegi fiind administrator apoi dai,, create account'' si pe urma iti alegi imaginea.inchizi calculatorul (shutdown sau logging off, depinde) apoi iti vor aparea cele doua conturi de pe pc dai pe cel care ti l-ai facut recent si apoi, Dupa ce intri pe contul nou(ar trebui ca, programele sa fie cam aceleasi si sa fie cu imaginea lor proprie), dai pe start, click pe imaginea care este deasupra cuvintelor documents, music... si dai pe manage other account s iti vor aparea imaginile celor doua conturi pe care le ai, dai click pe ce vechi si dai,, delete the account'' (tiam scris cap la cap)

| Bogdan2309 a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Nu apare...si toate programele de pe desktop nu au imagine.Au dar e o foaie alba si daca dau open with pe un program (opera, etc ce vreau eu) imi apare poza aia la toate programele...

| MatsuKeruGirl a răspuns (pentru Bogdan2309):

Pune si tu o intrebare cum poti sterge si cum poti crea un account nou pe pc, asta te va ajuta, pe accountul cu probleme il vei sterge, poate iti vor explica mai bine altii.