| Yonutz_Katalin_1995 a întrebat:

Salut, am o problema unitatea de la pc se opreste brusc si refuza sa porneasca din nou, o fi cumva de la sursa?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil s-a oprit de la încălzirea excesivă a sursei. L-ai curăţat în spate de praf regulat? Dacă nu, atunci acest praf de depune pe ventilatorul care are rolul de a răcii sursa, astfel ventilatorul nemaiputând să se mişte, oprind răcirea, sursa încălzindu-se prea tare, nemaiputând face faţă s-a oprit. Du-l la un specialist IT, eu aşa am făcut şi mi l-a reparat.

Răspuns utilizator avertizat
| 0x11111051 a răspuns:

Dutte wai, si-ti cumpara un PC normal, ca tot timpul te vad cu intrebari din astea.

| Yonutz_Katalin_1995 explică (pentru 0x11111051):

Poti sa stii ca in curand imi fac un pc nou nout, ca asta n-am ce sa-i cer de la el

| 0x11111051 a răspuns (pentru Yonutz_Katalin_1995):

Deci. Unitatea se opreste din cauza insuficientii de putere electrica [W]. Este din cauza sursei.

| MrCaNaByS a răspuns:

Posibil sa fie de la sursa. Nu costa foarte mult stiu din prorpria experienta pentru ca am schimbat-o de 3 ori din cauza penelor de curent.