| Sn0wY a întrebat:

De ce mi se opreste brusc pc-ul si dupa trebuie sa umblu la priza sau la buton in spate sa porneasca iar? straight face
Este de la Windows sau de la Sursa?

Va rog frumos ajutor. Ofer

Răspuns Câştigător
| Miru_Miruna_1997 a răspuns:

Atunci inseamna ca ai memoria calculatorului prea incarcata. Icearca sa mai stergi din fisierele care nu prea iti trebuie si fa loc in memorie.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mareacluj a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema la 3 laptopuri, era de la placa de baza. Totusi s-ar putea sa fie si din alte cauze, mai putin grave, cum ar fi ca nu face contact cum trebuie cand introduci mufa de la cablul de alimentare. Sursa are fi o problema numai daca ti se intampla asta si cu alte aparate (fier de calcat, telefon). De la windows sigur nu e, ala e doar un program, insa tu spui ca ti se opreste calculatorul de tot. Incearca pe baterie, daca nu ti se opreste dar ai probleme in sensul ca nu incarca bateria, atunci ar putea fi una din cele 2 probleme sau eventual problema incarcatorul (astea sunt mai rare). Cu incarcatorul ai putea verifica daca ai putea face rost de la cineva de un incarcator (imprumut) doar sa vezi cum functioneaza. Dar atentie, sa nu folosesti decat acelasi tip de incarcator, altfel iti poti arde calculatorul. Daca are calculatorul o problema, ai grija pe mana cui il dai, iti spun din experienta ca din 3 laptopuri cu o asemenea problema, dupa ce mi-au facut reparatie (schimbat placat de baza, in cazul meu), nu mi-au mai mers mai mult de 2 luni. Si inca ceva important"nu il folosi pe pat, pe patura, ci pe un suport din lemn, metal, ceva tare, ca sa se poata aerisi. Altfel ii omori placa de baza.

| notsurewhoiam a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema pana mi-a zis un prieten ca s-ar putea sa fie de vina praful.Acum scot partea aceea de la unitate prinsa cu suruburi si il curat cu o carpa care nu lasa scame sau cu uscatorul de par(tinut departe de unitate). Prima data cand l-am curatat era plin de praf printre fire si de aceea se tot oprea.S-ar putea sa fie de vina si prizabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

Pai mie mi s-a intamplat si era de la incaracator happy trebuie schimbat sau poate i s-a rupt un fir.happy CP

| Ezikel a răspuns:

Ai sura arsa sau, ventilatoru s-a ars big grin FUNDA

Răspuns utilizator avertizat
| PeaceLoveMusic a răspuns:

Poate...nu stiu...e stricat? laughing

| Miru_Miruna_1997 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. trebuie mai intaisa te uiti sa vezi daca e virusat Windousul. Daca e bine atunci sa te uiti la firele de la net si daca si alea sunt bine puse atunci trebuie sa-ti faci curat in unitate. Adica trebuie sa desfaci unitatea si sa stergi cam toate piesele din ea si mai ales la ventilatorul ala micut deoarece acolo se aduna cel mai mult praf si ala este foarte important. Sper ca ti-am putut fi de folos happy

Răspuns utilizator avertizat
| Claw_Bombs_1990 a răspuns:

Sursa schimbo aceeasi problema am avut-o si eu