| Rockstyle a întrebat:

am o problema... vreau sa imi reinstalen windosul si inainte apasam f8 sa boot-eze de pe cd si acum cand apas nu merge..imi incarca vechiu windows.ce pot face?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Să setezi din EFI/bios la boot order să buteze prima de pe dvd rom și apoi totul va funcționa.Succes

4 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Intra in BIOS si te duci la Boot Menu. Acolo dai ca primul drive sa fie CD-ROMUL sau ce folosesti tu, apoi ar trebui sa mearga.

| PotatoMustDie a răspuns:

Cand pornesti PC ar trebui sa scrie undeva ceva de genul "F12 Boot Menu" (Nu sunt sigur daca e F12) din lista aia selectezi CD-ROM.

Sper ca te-am ajutat.

| SerafimHD a răspuns:

F12 ca sa iti mearga pentru ca ce ai facut tu a fost sa instalezi peste si intra cel vechi probabil, mi s-a mai intamplat greseala asta si mie! Ai grija pe viitor!

| maritzandrei a răspuns:

Intra prima data in BIOS si dupa te duci la Boot Menu. Acolo dai ca primul drive sa fie CD-ROMUL/DVD-ROMUL. aPOI VA MERGE FARA NICI O PROBLEMA happy... funda?* happy tongue