| KyLerMzQ a întrebat:

Am o tableta E-boda, am inchis-o de tot, iar cand vreau s-o deschid imi ramane pe imaginea de start cu androidu, numele tabletei etc. Cum as putea s-o deschidde tot?

9 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Inchide tableta si dupa ce s-a inchis apesi pe butonul de pornire simultan celui de volume- si va trebui sa ai sistem recovery. Daca nu merge ON/Off cu volume-,incearca On/Off cu volume+, important e sa le apesi simultan.

| andreicaia99 a răspuns:

E-boda e o tableta romaneasca ( chinezarie)

| ZeroDiferit a răspuns:

Dupa descrierea ta se pare ca tableta e brick adica defecta din soft. Ai facut vreodata un backup. Daca da intra in recovery (in general e o combinatie de butoane sau chiar taste). Opreste tableta, apoi porneste o tinand apasate in acelasi timp butoanele power si volume plus. Cand apare logo telefonului lasa butoanele si asteapta. In mod normal ar trebui sa intre in recovery (pentru cei care nu cunosc recovery e ca si biosul la pc). Daca nu reusesti incearca si combinatia de butoane power, volume plus si tasta home (daca exista). Dupa ce incerci asta mai vorbim.

| KyLerMzQ explică (pentru ZeroDiferit):

A intrat in recovery si imi apar diferite chestii si zice enter button to select. Ce sa fac?

| KyLerMzQ explică (pentru ZeroDiferit):

Zice:

roobot ystem now
applyupdate from ADB
apply update from EXT
apply update from cache
wipq data/factory reset
wipe cache partition
wipe media partition
Pe ce sa apas?

| ZeroDiferit a răspuns:

Ar trebui sa ai o optiune de restore asta daca ai intrat vreodata acolo ca sa faci backup. Daca nu ai avut facut backup poti spera ca va merge cu data/factory reset, dar vei pierde tote programele instalate. Daca nu merge nici asa mai exista o singura optiune: resoftarea. Ori o duci in service, ori poti sa o faci tu insuti. In cazul din urma iti trebuie romul tablete, daca il gasesti, odin 1.8, si instructiuni de pe xda developers. O zi
frumoasa ca o [FUNDA].

| Eduarrdinno a răspuns:

Ai probleme cu sistemul de operare. Eu ma acum cu tabletele E-boda am reparat sisteme de operare de peste 30 de ori la unii oameni de pe net care aveau probleme cu sistemul de operare si la prieteni. Ti-o pot face eu. Te costa 30 de lei manopera si cat te va mai costa transportul pana la Valcea. Daca vrei iti dau adresa mea de E-mail si telefonul si vorbim.

| Bogdanys a răspuns:

Cred ca trebuie sa ii dai un restart.

| maidanezu2002 a răspuns:

Pai... tine mai mult apasat pe butonul de deschidere sau tine-o la incarcat