| QweRty777 a întrebat:

Am o tableta Orion TAB 970 DC si ieri mi s-a stricat incarcatorul de la ea si azi am cumparat unul nou si de cand am bagat incarcatorul cel nou in ea nu imi mai dispare semnul acela ca incarca chiar daca nu e la incarcat nu dispare deloc

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa o inchizi si apoi redeschide-o.

| QweRty777 explică (pentru darrio2007):

Am facut si asta

| lotus21 a răspuns:

I-ai stricat locul pe unde încarcă sad mai bine foloseai încãrcătorul de la telefon sau altceva

| QweRty777 explică (pentru lotus21):

Ea incarca perfect dar nu dispare aia de acolo

| lotus21 a răspuns:

Ideea e că și când scapi apă în acel orificiu se întâmplă identic :/

| QweRty777 explică (pentru lotus21):

Pot face ceva sa dispara aia de acolo? Un resoft, ceva?

| lotus21 a răspuns:

Problema e pe partea hard! Nu ar folosi la nimic un factory reset. Știu că pare imposibil dar uită-te cu atenție în orifiu și observă dacă e ceva în neregulă. E prea puțin probabil ca aceasta să fie de la soft :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta daca va cumparati tot felul de tablete fara nume ca sa le zic asa. Mai bine iti cumperi ceva cu brand. Ai la ea garantie? Daca da o folosesti.