| Cronos126 a întrebat:

Salut am o tableta Samsung galaxy tab 4 7.0 si folosesc un incarcator din anul 2014 (Samsung) pentru ca are firul mai mare decat cel original(Samsung). Incarcatorul original are usb, acesta nu are. Diferenta de specificatie e ca cel original are 5.0V si acesta are 4.75V. Daca il voi folosii pe acesta care are firul mai mare poate scadea durata de viata a bateriei?

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Condrache_Giuliano_2002 a răspuns:

Nu, doar incarcarea o sa fie un pic mai lenta dar nu neaparat vizibil, depinde si cati Amperi are, insa doar pentru ca are voltaj mai mic nu are de ce sa scada viata bateriei, atata timo cat nu folosesti tableta cand e la incarcat, sper ca am ajutat, atat stii eu, daca exista cineva care stie mai mult este invitat sa raspunda.

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Nu, bateria nu, viata incarcatorului, in schimb, da
o sa fie mai solicitat si o sa se incinga mai rau
iar cum incarcarea dureaza mai mult (cum a spus si Condrache) o sa fie incins mai mult timp