| Popescu_Stefan_1992 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Am un telefob Sony Xperia L si am 2 incarcatoare pt el: unul no name de 1A si celalalt e de Samsung galaxy tab de 2 A. Incarcatorul original pe care l.am avut avea 1.5A. Intrebarea mea e urmatoarea: sa incarc telefonul cu mai putini amperi de la incarcatorul no name sau sa.l folosesc pe cel de Samsung de 2 A? Poate dauna cumva bateriei? As dori un raspuns argumentat daca se poate.

1 răspuns:
| andyeyes99 a răspuns:

Nu este nicio problema le poti folosi pe amandoua numai ca la cel cu amperaj mai mic incarcarea se va face intr-un timp mai mare. Am experimentat si eu cu un incarcator de 0.7 a de la un Samsung sa incarc o tableta care avea incarcatorul de 2.0 A si nu am avut nicio problema numai ca a stat ceva mai mult la incarcat. Si am incercat si telefonul cu incarcatorul tabletei si nu am intampinat nicio problema. Sper ca te-am ajutat.