| RoxanaElena007 a întrebat:

Salut! Am o tastatura (mentionez ca e pe membrana) si o folosesc de mai bine de 6 ani si a mers toti anii astia fara nici-o problema doar ca nu inteleg de ce nu prea mai merg doua taste si de asemenea se deconecteaza intr-una. Am desfacut-o si curatat dar problema persista in continuare insa se deconecteaza mai rar, aproape deloc. Sa fie oare si de la sistemul de operare sau porturile usb ale laptop-ului? Am luat in calcul si sa o schimb pe viitor, mouse-ul deja m-a lasat.

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

6 ani și-a trăit traiul. A venit momentul să cumperi una nouă.

| RoxanaElena007 explică (pentru gabicoo):

Cam la asta ma gandeam si eu, totusi e bine cat timp a tinut saraca si cate si-a mai luat (nu de la mine, nu imi place sa torturez lucrurile). laughing As incerca si una mecanica (stiu ca sunt mai scumpicele dar merita), in cel mai rau caz tot pe membrana raman sau una intre (semi-mecanica).

| gabicoo a răspuns (pentru RoxanaElena007):

Mecanică am avut eu. Nu ține chiar așa de mult cum se spune. Acum am cu membrană Logitech.

| RoxanaElena007 explică (pentru gabicoo):

Deci e bine cum ma gandeam ca e chiar ok pe membrana si de aia am tinut-o atat de mult. Multumesc mult pentru raspuns! Momentan am ceva de la Serioux si un mouse Accer care s-a dus pe apa sambetei si el. Nu prea am pus accent pe periferice dar le multumesc ca m-au tinut aproape 7 ani si au fost conectate la mai multe pc-uri si folosite in toate modurile posibile (putin gaming, programare in limbaje si editare pagini web, browsing, etc) happy