| Olivers a întrebat:

Salut am pc la serviciu si placa de sunet nu este instalata tot ce stiu este ca e integrata cum fac sa o instalez cine ma poate ajuta si pe mine desi nu pot desface carcasa la pc oricine ma poate ajuta dau fund

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Placile de sunet nu se instaleaza, cel mult instalezi drivere pentru acesta

| lpavel a răspuns:

Trebuie sa afli marca placii de sunet si sa descarci driver-ul de pe net!
Daca nu sti si vrei totusi sa ai sunet atunci te apuci si descarci mai multe variante de la : Realtek audio driver (asta e universal) pana gasesti unul care e bun! Bafta!

| bogo93 a răspuns:

Uite un program care te poate ajuta http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_en.php Se num 3Dpchip si cauta el ce ai in pc si te ajuta cu instalarea driverului pentru placa de sunet

| Olivers explică (pentru bogo93):

3Dpchip imi zice ca nu am placa de sunet deoarece este integrata