| Hopsin a întrebat:

Salut.
Am probleme mari cu temperatura laptopului.
Coolerul merge, dar nu stiu la ce viteza si vreau sa-i maresc viteza.
Am incercat cu SpeedFan si la Fan Speed am numai 0. Nu conteaza ce modific si unde.
Pot sa fac altcumva? Un alt program? Fara sa fiu nevoit sa-l desfac, sa-i maresc voltajul sau alte chestii. Vreau software, nu hardware.
Multumesc!
Btw, imi ajunge la 75 de grade doar cand stau pe Y! m si i-am atasat si un cooling pad. Total nefolositor.
Am aici o poza, daca pot posta: http://img43.imageshack.us/img43/5940/capturelhz.png

4 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Placa de baza daca e veche si nu sustine asta nu poti mari
chiar de ai mari nu va ajuta
schimba coolerul ca el deja si-a facut treaba si nu mai poate face treaba
ai nevoie de cooler si pasta aia pentru el
sa nu uiti sa scoti din priza computerul inainte de a face asta
sau si mai bine apeleaza la service de pc

| Hopsin explică (pentru pozeanimate):

E laptop. HP Pavilion dv6-2120 eq.

| pozeanimate a răspuns (pentru Hopsin):

De cat timp ai laptopu?
pasta ai schimbat?
pasta aia se usuca si nu protejeaza procesorul
de aia trebuie schimbata atunci cand temperatura se ridica

| Tagaso a răspuns:

Nu poți să mărești viteza de rotație a coolerului prin software, în imaginea ta arată 75 temperatura maximă, nu cea reală, la mine arată 127 :http://imageshack.us/photo/my-images/248/screensnaperimageq.jpg/