| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, am pus o folie de sticla la s7 edge si nu mai este asa mare sensibilitatea la touch, O pot mări cumva?

3 răspunsuri:
| CrezyyKiller a răspuns:

Avatar:The Last Airbender... Katara/Toph Bei Fong
Kill Bill:Volume1...O-Ren Ishii
Crouching Tiger, Hidden Dragon... Jade Fox
Shinobi:Heart Under Blade... Oboro/Kagero

| CrezyyKiller a răspuns:

Solutii posibile:

Ecranul va porni mereu când S7 Edge s-a terminat de încărcat, deci dacă îl conectați și se întâmplă, de aceea.
Verificați Setări> Accesibilitate> Dexteritate și interacțiune pentru a vă asigura că funcția Porniți ecranul portabil este oprită. Vă permite să vă răsuciți mâna deasupra muchiei S7 pentru a porni ecranul fără să-l atingeți.
Este posibil ca aceasta să fie cauzată de o notificare care apare dintr-o aplicație care nu a fost blocată în mod corespunzător. Dacă ați dezactivat notificările pentru o aplicație prin Setări> Notificări, lansați aplicația și asigurați-vă că notificările sunt dezactivate în meniul de setări. Dacă ați dezactivat notificările pentru Snapchat, de exemplu, totuși doriți să deschideți aplicația și accesați Setări> Setări de notificare și asigurați-vă că ecranul Wake este dezactivat.
Puteți verifica dacă o aplicație terță parte este responsabilă prin încărcarea în modul de siguranță. Apăsați și mențineți apăsat butonul de alimentare, apoi apăsați pe oprire pentru a dezactiva marginea S7. Apăsați și mențineți apăsat butonul de alimentare de pe ecranul Samsung Galaxy S7 Edge până când vedeți sigla Samsung, apoi eliberați butonul de pornire și apăsați și țineți apăsat butonul de reducere a volumului. Atunci când porniți S7 Edge, ar trebui să spuneți modul de siguranță în stânga jos. Dacă problema a dispărut, atunci știți că o aplicație este de vină. Puteți să ieșiți din modul de siguranță apăsând și ținând apăsat butonul de alimentare și atingând Restart. Puteți fie să dezinstalați aplicațiile unul câte unul și să testați, fie să faceți copii de rezervă și să accesați Setări> Backup și resetare> Resetare din fabrică, apoi să instalați selectiv aplicații și să le testați din nou.
Unii oameni au remarcat că problema lor a fost cu aplicația Verizon Message +. Pentru a testa acest lucru, accesați Setări> Aplicații> Manager aplicații și găsiți Mesaj +, apoi apăsați Dezactivare.

| Annonnymus005 a răspuns:

Calibreaza touch-ul cu o aplicatie din magazin play