| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut.
Am ramas recent fara loc pe pc si am realizat ca mai am un HDD de 250gb, care mi-ar prinde bine.
Intrebarea mea e : Pot sa pun ambele in acelasi pc? Ambele au windows etc, cum pot sa golesc unul dintre ele sa-l pot baga? Sau il pot baga si aleg care hdd sa-si salveze continutul?

Multumesc, funda. (daca pot sa-l pun, va rog sa precizati pasii)

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Da poti sa le pui pe ambele.O sa ai nevoie de cabluri pentru curent si sa il legi de placa de baza pe cel de-al doilea.In mod normal poti sa il pui si windows o sa booteze in mod normal de pe primul si cand ai ajuns in windows poti sa il stergi pe al doilea ca si cum ai sterge un stick de memorie.Sau poti daca ai un stick/cd cu windows sa il stergi pe cel de al doilea in instalarea de windows din cate stiu.

3 răspunsuri:
| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru ClaudiuM1997):

L-am bagat acum, a intrat direct. Am o intrebare. Amandoua hdd-uri avand cate un C, al 2-lea care are system32 il pot sterge? gen nu de pe C://, ci de pe partitia secundara.

Mai pe scurt. Ce a fost inainte C acum este F sau ceva de genul, ii pot sterge system 32 si alea alea?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Daca al doilea nu e folosit pentru boot dar inainte a fost, cel mai sanatos ar fi sa il formatezi complet.