| 12345ok a întrebat:

Salut
am REinstalat windowsul si dupa 2 ore MAXIM imi da o erroare la sunt Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. si nu mai mergesad trebuie sa ii dau restart la p. c, Stie cineva o solutie?

szAppName : svchost. exe szAppVer : 5.1.2600.2180
szModName : AcGenral. dll szModVer : 5.1.2600.2993 offset : 000116e2
C:\DOCUME~1\ellpooty\LOCALS~1\Temp\WER0fea. dir00\svchost.exe.mdmp
C:\DOCUME~1\ellpooty\LOCALS~1\Temp\WER0fea. dir00\appcompat. txt

9 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Incearca sa instalezi alt windows, poate cel pe care il ai e defect! mai ales daca nu e original si luat d epe trackere este mai mult ca sigur sa apara asa ceva! Totusi verfical si de virusi e posibil sa fi intrat vreunul in el cand ai instalat windowsul, mai ales daca nu scoti cablul de internet riscul este destul de mare! incearca altul in afara de nod 32 mai bine ia kaspersky trial sigur vei scapa de virusi daca ai! Pe mine kaspersky trial m-a scapat de toti virusii car eiam avut in pc si car eimi faceau probleme! Dupa ce ai terminat cu el poti sa il dezinstalezi si sa treci la ce antivirus vrei tu!

| hamsterx a răspuns:

Driverul de la placa de retea nu este compatibil cu windowsul incearca un windows xp clean sau windows 7 este foarte bun chiar si pentru calculatoare mai slabe. Nu este nici un virus

cristian
| cristian a răspuns:

Daca ai licenta la windows incearca sa scanezi sistemul cu antivirus de la mama lui:http://www.videotutorial.ro/? p=2386
Daca nu reusesti incearca sa reinstalezi corect windowsul.
Verifici daca ai instalate codecurile pentru placa de sunet.

| eren a răspuns:

Hmm aceeasi problema am intalnit`o si eu acum 2-3 ani la fel ma scotea din jocuri si imi aparea mesajul acesta.
Cea mai buna solutie in acest caz este sa reformatezi windows-ul din nou si sa fi atent pana la cel mai mic detaliu happy bafta!

| 12345ok explică:

Am nod32 ala nou

| 12345ok explică:

In afara de "format" mai exista fro solutie?
P. S multumesc pentru timpul vosru pretios sad

| 12345ok explică:

Asa am facut si ...tot degaba e windowsul devina si la prietenul meu tot la fel face
am gasit o solutie
Control Panel>Administrative Tools>Component Services>
services(loval)Windows Audio il pun pe automatic si dau iar start si merge...
inainte ii dadeam Restart casa am sunet acum, acum nu mai mi-a dat erroarea, si daca imi da fac din nou chestia asta si am sunet fara sa ii dau restart

| 12345ok explică:

Nu este o idee reawinking

| Oktavian a răspuns:

Probabil are un virus daca e asa cauta un antivirus mai puternic!