| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat de la voi, va rog. Daca nu umblu pe laptop, in 5-10 minute intra in stand-by. Daca vreau sa il folosesc dupa 20-30 de minute, merge 30-40 de secunde si apoi pur si simplu se stinge. Apoi cand il aprind nu imi intra in system, imi arata doar acest semn ( - ) si trebuie sa il sting eu fortat si sa-i dau drumul din nou pentru ca in sfarsit sa mearga. Ce nu e in regula cu el si ce ar trebui sa fac sa nu mai patesc asa?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Da click pe Baterie (jos in systray)->click pe Mai multe optiuni de alimentare click pe -> Modificare setari plan in dreptul planului bifat de tine si apoi alege in toate ferestrele ->None (niciodata) ->Salveaza modificarile. Vezi daca se mai blocheaza asa.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Multumesc frumos! Sper sa mearga!

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca se mai blocheaza te duci la un service sa-l sufle de praf si sa pasteze coolerul.

| anonim_4396 explică (pentru neluL):

Am facut deja asta. A mers o perioada si acum, la vreo luna de atunci iar imi face probleme. Sper ca solutia de la tine sa imi rezolve problema. Multumesc inca o data!

| neluL a răspuns (pentru anonim_4396):

Si sa nu il ti cumva pe lucruri moi pentru ca se astupa grilele de aer de sub el, nu mai poate trage aer pentru a se racii, se supraincalzeste si apare restartul. Din cauza caldurii se restarteaza.