| Bogyutzzz a întrebat:

Salut am si eu niste casti A4TECH MK-610 si vreau sa desfac casca R pentru ca nu se mai aude dar nu am nici o idee cum sa le desfac cel mai bun raspuns fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Nitunitu a răspuns:

Salut.

Nu incerca sa le desfaci singur. In cel mai plauzibil caz nu te pricepi la electronica. Este posibil sa fie un fir dezlipit sau sa fie difuzorul ars.

Daca este ars ar fi trebuit sa se auda distorsionat inainte sa se arda.

Mergi la un service de cartier cu reparatii audio tv si se vor uita la ele. Nu te va costa mult (pana in 10 lei cred).

Dar mai intai, intra in pc la volum manager si verifica daca nu cumva ai trecut volumul pe left si daca da da-l la jumatate sa se auda stereo.

E posibil ca din greseala sa fi mutat tu volumul in partea stanga din setarile de la pc si sa fi anulat difuzorul drept.

Toate cele bune.